Fikir Jimnastiğine katılın, Hediyeler kazanın : Sorular

Fikir Jimnastiği - 1: (Ödül: Rutubet ve Sıcaklık Göstergesi)
Batan gemiden kurtulan 5 denizci, sadece bir maymunun yaşadığı ıssız bir adaya çıkarlar. Adada yiyecek olarak sadece Hindistan cevizi bulurlar. İlk gün toplayabildikleri kadar Hindistan cevizi toplayıp belirgin bir alana yığarak yorgun düşen Denizciler pay etme işini ertesi güne bırakarak yatarlar. Hepsi uykuya daldıktan kısa bir süre sonra biri uyanır, ileriki zamanlarda aç kalma korkusunu hissederek sessizce kalkar, Hindistan cevizlerini sayar, 5'e böler, artan bir taneyi kendini izleyen maumuna verir, kendi payına düşeni (beşte bir kısmını) kendince emin bir yere sakladıktan sonra yeniden uyur. Ardından diğerleri de ardışık olarak kalkarlar ve benzer şeyi yaparlar. 5'e bölerler, artan bir taneyi kendilerini izleyen maymuna verip kendi paylarını saklayarak yeniden yatarlar.
Sabah uyandıklarında hepsi toplanan Hindistan cevizlerinin eksikliğini fark ederler ama kendilerini ve kısmen de maymunu suçlu hissederek seslerini çıkarmazlar. Hindistan cevizleri yeniden sayılır, 5'e tam olarak olan bölünen paylarını alırlar. Son bölümde artan Hindistan cevizi olmamıştır.
yatmadan önce toplanan Hindistan cevizleri sayısı kaç tane idi?

Fikir Jimnastiği - 2: (Ödül: Max/Min/Reset li Rutubet ve Sıcaklık Göstergesi)
Bir kamp bitiminde katılan çocuklara hediye paketleri verilecekti. Paketler ve Çocuklar sayılarak hediyeleri dağıtılır.
Çocuklardan bir tanesi 2, diğer bütün çocuklar 3'er hediye paketi almışlardır. Şayet her çocuğa 2'şer hediye paketi verilseydi bu kez dağıtılmamış 10 adet hediye paketi artacak idi.
Kamp bitimi esnasında kaç hediye paketi ve kaç Çocuk vardı?

Fikir Jimnastiği - 3: (Ödül: Analog Skalalı Elektrik Test Ölçü Cihazı)
Dokuz tane rakamın her birini 3'er kez kullanmak şartı ve her iki aynı Rakam arasında o rakamın adımı kadar mesafe olacak şekilde bir Rakam Dizini elde ediniz. (Örnek: 23528329534... : 2'ler arasında ikişer, 3'ler arasında 3, 5'ler arasında 5 adım vardır.)